TOP 20 projektów domów z antresolą

Antresole często spotykane są w nowoczesnych projektach domów. To rozwiązanie modne, stylowe i praktyczne. Poznaj 20 najpopularniejszych projektów, które przekonały do siebie wielu inwestorów!

Antresola - w jakim projekcie domu?

Chcąc wybudować antresole, potrzebne jest wysokie wnętrze. Projekty domów z wysokimi salonami, dużymi pokojami lub mieszkania w starych kamieniach są idealnym przykładem takich miejsc. Antresola to przestrzeń, którą można zagospodarować w nietuzinkowy sposób, np. urządzić kącik wypoczynkowy czy ogród. Antresola to też wspaniałe miejsce na kącik czytelniczy lub przestrzeń wspólnych gier i zabaw. Może też zostać pokojem do pracy, jeżeli nie mamy  osobnego biura. 

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest jednak sypialnia – inspiracje pełne zdjęć domów z antresolą zalewają internet, a projektanci wnętrz uważają je za popularne, modne i wspaniałe udogodnienie. Koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie top 20 – projektów domów z antresolą!

1. Projekt domu Daniel IV G2

Daniel IV G2 to projekt domu o powierzchni użytkowej 122,38 m². To budynek dla nawet czteroosobowej rodziny. W projekcie znajduje się dwustanowiskowy garaż, który pomieści również rowery lub np. narzędzia do majsterkowania. W projekcie znajdują się trzy duże sypialnie (11,57 m², 11,57 m² oraz 14,18 m²) które od razu zwracają na siebie uwagę – zostały praktycznie oddzielone od części dziennej budynku. 

Projekt domu Daniel IV G2 to nowoczesna propozycja
Projekt domu Daniel IV G2 to nowoczesna propozycja
Modna antresola w nowoczesnym projekcie
Modna antresola w nowoczesnym projekcie

2. Projekt domu Ekonomiczny 1B

Projekt domu Ekonomiczny 1B to parterowy dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 92,6 m². Zaplanowana nad salonem efektowna antresola stanowi wspaniałe dopełnienie nowoczesnej architektury budynku. Na parterze znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki, kotłownia, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia oraz jej dopełnienie – praktyczna spiżarnia. Nie zapomniano również o miejscu na garderobę zaraz po wejściu do domu.

Projekt domu Ekonomiczny 1B to parterowy dom z poddaszem
Projekt domu Ekonomiczny 1B to parterowy dom z poddaszem
Elegancka antresola
Elegancka antresola

3. Projekt domu Wymarzony 4

Projekt domu Wymarzony 4 to komfortowy budynek o powierzchni użytkowej 127,1 m². W projekcie znajduje się również dwustanowiskowy garaż. Antresola robi wrażenie – również bardziej wymagający inwestorzy będą zadowoleni. Na parterze budynku zaplanowano w pełni funkcjonalną część nocną oraz dzienną. W projekcie znajdują się trzy duże sypialnie, jedna z nich – docelowo zaplanowana dla rodziców, posiada osobną garderobę.

Projekt domu Wymarzony 4
Projekt domu Wymarzony 4 jest komfortowy i przytulny

4. Projekt domu Koncept-66 A

Projekt domu Koncept-66 A to nowoczesne i stylowe rozwiązanie, cenione przez inwestorów. Już sama jego elewacja robi niesamowite wrażenie. Na poddaszu znajduje się antresola oraz dwie sypialnie, a na parterze pomieszczenie gospodarcze, WC, sauna, salon z kuchnią i jadalnią, łazienka, sypialnia oraz wiatrołap. Układ pomieszczeń sprawia, że domownicy mogą odpoczywać na poddaszu, a czas wolny spędzać na parterze. W tym szczególnym projekcie nie można było zapomnieć o praktycznym tarasie.

Projekt domu Koncept-66 A to nowoczesne i stylowe rozwiązanie
Projekt domu Koncept-66 A to nowoczesne i stylowe rozwiązanie
Projekt domu z modną antresolą
Projekt domu z modną antresolą

5. Projekt domu Weranda 2

Projekt domu Weranda 2 to parterowy budynek z poddaszem użytkowym oraz wiatą garażową. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 110,83 m². Na parterze budynku znajduje się kotłownia, łazienka, kuchnia, salon, hol oraz wiatrołap. Na poddaszu zaplanowano strefę nocną: antresolę (9,82 m²), trzy sypialnie oraz łazienkę do której dostęp mają wszyscy domownicy.

Wyjątkowy, oryginalny projekt - jeden z faworytów inwestorów
Wyjątkowy, oryginalny projekt - jeden z faworytów inwestorów

6. Projekt domu Vikka bez garażu B

Projekt Vikka bez garażu B to parterowy dom o niewielkiej, choć praktycznej powierzchni użytkowej - 88,2 m². Na jego parterze zaplanowano wiatrołap, kotłownię, łazienkę, pokój, spiżarnię, salon z kuchnią oraz schody prowadzące na poddasze. Na górze znajdują się dwa pokoje, łazienka oraz antresola.

W budynku wygodnie może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina.

Projekt domu Vikka bez garażu B
Projekt domu Vikka bez garażu B

7. Projekt domu Domena 123

Projekt domu Domena 123 to prawie 120 m² powierzchni użytkowej. Na jego poddaszu znajduje się antresola oraz strych. Na parterze zaplanowano strefę dzienną oraz nocną. Znajdują się tam: salon z jadalnią (35,94 m²), kotłownia, kotłownia, łazienka, pralnia, trzy sypialnie, salon z jadalnią, spiżarnia, kuchnia oraz wiatrołap. Jeden z pokoi (zaplanowany z myślą o rodzicach) posiada osobną toaletę oraz garderobę.

Wyjątkowy projekt domu
Wyjątkowy projekt domu

8. Projekt domu Z Charakterem 4

Projekt domu Z Charakterem 4 to dom o powierzchni użytkowej 155,7 m². W projekcie znajduje się jednostanowiskowy garaż. Na parterze budynku zaplanowano kotłownię, pokój gościnny (lub gabinet, w zależności od naszych potrzeb), łazienkę, kuchnię z jadalnią oraz duży salon. 

Na poddaszu stworzono w pełni praktyczną strefę nocną. Znajduje się tam ogólnodostępna łazienka, dwie sypialnie oraz jeden pokój z antresolą i osobną łazienką.

Projekt domu Z Charakterem 4 o dużej powierzchni użytkowej
Projekt domu Z Charakterem 4 o dużej powierzchni użytkowej
Antresola w domu Z Charakterem 4
Antresola w domu Z Charakterem 4

9. Projekt domu Hiacynt

Hiacynt to to parterowy dom z poddaszem i garażem dwustanowiskowym. Wnętrze podzielono na część dzienną z otwartą przestrzenią salonu z otwarciem – pustką z antresolą na poddaszu, na część gospodarczą – z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi oraz dwie części z sypialniami: na parterze, z sypialnią rodziców i dodatkowym pokojem oraz dwiema lub trzema sypialniami na poddaszu (w zależności od potrzeb oraz decyzji, co do preferowanego sposobu zagospodarowania pomieszczeń).

Projekt domu Hiacynt
Projekt domu Hiacynt

10. Projekt domu Nero

Projekt Nero to dom o dużej powierzchni użytkowej – aż 145,28 m². Posiada jednostanowiskowy garaż oraz dwuspadowy dach, którzy sprzyja łatwej i taniej realizacji. Poddasze daje też możliwość zaprojektowania antresoli otwartej na salon.

Na parterze znajdują się trzy przestronne sypialnie, garaż jednostanowiskowy, kotłownia, pralnia, trzy łazienki (w tym jedna należąca do największego z pokoi), kuchnia, spiżarnia, salon oraz jadalnia. Tak funkcjonalny układ pomieszczeń zapewni stały komfort wszystkim mieszkańcom.

Projekt domu Nero
Projekt domu Nero prezentuje się nowocześnie i rodzinnie
Widok z antresoli w projekcie domu Nero
Widok z antresoli w projekcie domu Nero

11. Projekt domu Leno Termo

Projekt domu Leno Termo o powierzchni użytkowej 157,57 m². Posiada antresolę i dwustanowiskowy garaż. Jej pokaźne rozmiary (37,58 m²) pozwalają na dużą dowolność w trakcie aranżacji. Plan domu przypomina literę T, znajduje się w nim również wiele modnych, nowoczesnych przeszkleń. W skład pomieszczeń wchodzą m.in. trzy duże sypialnie – idealne dla czteroosobowej rodziny.

Projekt domu Leno Termo
Projekt domu Leno Termo
Projekt domu Leno Termo - modna aranżacja
Projekt domu Leno Termo - modna aranżacja

12. Projekt domu Endo 4

Projekt domu Endo 4 to parterowy budynek o powierzchni użytkowej 188,84 m². W projekcie znajduje się praktyczny, komfortowy i przestronny garaż. To rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny, która na pewno doceni elegancką, nowoczesną elewację budynku. Dzięki niej - budynek wpisze się w każdy krajobraz, ten miejski oraz wiejski.

Projekt domu Endo 4
Projekt domu Endo 4
Projekt domu Endo 4 i jego aranżacja
Projekt domu Endo 4 i jego aranżacja

13. Projekt domu Ricardo Lift II

Projekt domu Ricardo Lift II to parterowy budynek jednorodzinny z poddaszem do późniejszej adaptacji. W projekcie znajduje się wyjątkowy taras, będący przedłużeniem salonu. Spodoba się on szczególnie bardziej wymagającym inwestorom, którzy poszukują modnego i sprawdzonego rozwiązania. Wygodnie zamieszka w nim młode małżeństwo, singiel lub niewielka rodzina.

Projekt domu Ricardo Lift II zachwyca nowoczesną elewacją
Projekt domu Ricardo Lift II zachwyca nowoczesną elewacją

14. Projekt domu Domidea 2

Projekt domu Domidea 2 to budynek stylowy, który został zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Jego zaletą jest foremny i przestronny salon z dużym przeszkleniem na ogród, z kominkiem i ścianą telewizyjną. Na parterze znajdują się trzy sypialnie o powierzchni użytkowej 12,02 m², 13,02 m² oraz 16,09 m². Zaletą Domidea 2 jest zadaszony taras.

Nowoczesny projekt domu
Nowoczesny projekt domu
Antresola - modne rozwiązanie
Antresola - modne rozwiązanie

15. Projekt domu Klaudiusz B

Projekt domu Klaudiusz B to budynek o powierzchni użytkowej 183 m². Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie z łazienką, stryszkiem i pralnią/suszarnią oraz antresolą z widokiem na pokój dzienny. Dwustanowiskowy garaż to ogromny atut projektu, gdzie pomieścimy również skuter, rowery czy narzędzia do majsterkowania.

Wyjątkowy projekt nowoczesnego domu z antresolą
Wyjątkowy projekt nowoczesnego domu z antresolą

16. Projekt domu Dostępny 4A

Dostępny 4A to projekt nowoczesznego domu. Na jego poddaszu znajdują się: antresola, trzy pokoje (w tym jeden z garderobą), pralnia oraz łazienka. Na parterze zaplanowano jednostanowiskowy garaż, garderobę, pokój (lub gabinet - w zależności od potrzeb inwestorów), pomieszczenie gospodarcze, pokój dzienny z jadalnią, kuchnię, kotłownię oraz łazienkę. Praktyczny podział na część dzienną i nocną zapewni wszystkim mieszkańcom codzienny komfort.

Projekt domu Dostępny 4A
Projekt domu Dostępny 4A
Projekt domu Dostępny 4A i jego aranżacja
Projekt domu Dostępny 4A i jego aranżacja

17. Projekt domu Uroczy

Projekt Uroczy o powierzchni użytkowej 146,47 m² z dwustanowiskowym garażem to wyjątkowy budynek dla pięcioosobowej rodziny. Na jego poddaszu znajduje się strych oraz antresola. Strefa dzienna i nocna zostały zaplanowane na parterze. Uwagę zwracają aż cztery sypialnie o praktycznej powierzchni. Salon przedłuża wygodny taras - idealne miejsce spotkań domowników po całym dniu obowiązków.

Projekt domu Uroczy
Projekt domu Uroczy

18. Projekt domu Ka27 ver.3

Projekt domu Ka27 ver.3 to parterowy budynek z antresolą. Powierzchnia użytkowa projektu wynosi 152,64 m², dzięki czemu jest rozwiązaniem dla dużej rodziny. Na parterze znajdują się trzy sypialnie - w tym jedna z osobną łazienką. Dwustanowiskowy garaż o powierzchni 33,76 m² stanowi dopełnienie projektu, które zapewni codzienny komfort. 

Estetyczny i nowoczesny projekt domu
Estetyczny i nowoczesny projekt domu

19. Projekt domu DomStudio 07

DomStudio 07 to projekt z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Wygodnie może w nim zamieszkać cztero- a nawet pięcioosobowa rodzina. Projekt zdecydowanie wart polecenia dla inwestorów szukających prostej, lecz nieoczywistej i oryginalnej propozycji domu jednorodzinnego.

Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły
Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły

20. Projekt domu Domena 103 1-A

Projekt Domena 103 1-A to budynek o powierzchni użytkowej 135,7 m². Jednostanowiskowy garaż z kotłownią dopełnia projekt. Na poddaszu znajduje się strych oraz antresola. Na parterze zaplanowano aż cztery sypialnie, gdzie wygodnie może zamieszkać pięcioosobowa rodzina. Rozwiązaniem wartym zauważenia jest duży salon z jadalnią o powierzchni 32,20 m².   

Wyjątkowy projekt domu
Wyjątkowy projekt domu
Widok z antresoli
Widok z antresoli