TOP 20 projektów domów nowoczesnych

W naszym zestawieniu TOP 20 wybraliśmy projekty domów nowoczesnych, które najbardziej przypadły do gustu inwestorom. To propozycje ponadczasowe, modne i komfortowe.

Nowoczesny projekt domu - czyli jaki?

Nowoczesny dom to przede wszystkim taki, który został zaprojektowany z myślą o energooszczędnych rozwiązaniach - również na późniejszym etapie, kiedy to sprawią one, że eksploatacja nie będzie związana z dużymi kosztami (jak często zdarza się w budynkach ze starszą elewacją).

Nowoczesne domy są ekologiczne, minimalistyczne i często mają duże przeszklenia, które wpuszczają do wnętrza więcej naturalnego światła. Do nowoczesnych rozwiązań należy również: płaski dach, wielofunkcyjne pomieszczenia, obecność dodatkowych (jak pralnia czy garderoba), surowo wykończona bryła czy przedłużenie salonu tarasem (do którego prowadzi przeszklone wyjście).

Nowoczesne projekty to przede wszystkim wygoda, którą mają odczuwać wszyscy domownicy - od najmłodszych po najstarszych.

TOP 20 projektów z aranżacjami wnętrz - tutaj!

TOP 20 nowoczesnych projektów domów

Oto 20 najpopularniejszych projektów nowoczesnych domów, którym zaufali inwestorzy!

1. Projekt domu Malutki 2

Projekt Malutki 2 to nowoczesny budynek o powierzchni użytkowej 90,25 m². Stanowi wyjątkową propozycję dla nawet czteroosobowej rodziny. Na jego parterze znajduje się salon, kuchnia, WC, kotłownia i przestronny wiatrołap. Na poddaszu zaplanowano za to: trzy pokoje (w tym jeden z osobną garderobą) oraz ogólnodostępną łazienkę.

Projekt domu Malutki 2
Projekt domu Malutki 2

2. Projekt domu UA66

Projekt UA66 o powierzchni użytkowej 171,78 m² jest szczególną propozycją dla osób, które cenią sobie relaks i komfort. W projekcie znajduje się dwustanowiskowy garaż i poddasze użytkowe. 

Jednym z największych atutów domu jest długi taras, idealny na cieplejsze popołudnia; organizację grilla ze znajomymi lub rodzinny obiad.

 Projekt domu UA66
Projekt domu UA66 to nowoczesność w najlepszym tego słowa znaczeniu

3. Projekt domu Koncept-58

Projekt Koncept-58 to budynek o powierzchni użytkowej 141,68 m². Dwustanowiskowy garaż oraz płaski dach świetnie wpiszą się w miejskie i podmiejskie okolice. W projekcie wszystkie pomieszczenia umieszczono na jednej kondygnacji, nie zapominając o tym, by zachować wygodny podział na strefę nocną i dzienną. To projekt idealny dla nawet czteroosobowej rodziny.

Nowoczesny projekt domu
Nowoczesny projekt domu

4. Projekt domu Ekonomiczny 4

Projekt domu Ekonomiczny 4 to budynek w stylu nowoczesnej stodoły. Jego nowoczesna forma od razu rzuca się w oczy i przekonuje do siebie - nawet tych najbardziej wymagających inwestorów. Rozwiązanie to stanowi dobrą propozycję na wąską działkę, jej minimalna szerokość musi wynosić zaledwie 16,15 m.

Projekt będzie wygodny i komfortowy dla nawet czteroosobowej rodziny.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły
Dom w stylu nowoczesnej stodoły

5. Projekt domu Wymarzony 9

Dom Wymarzony 9 ma bardzo trafioną nazwę - dla wielu inwestorów jest on spełnieniem marzeń! Praktyczna powierzchnia użytkowa (118,24 m²), jednostanowiskowy garaż, strych oraz modna elewacja sprawiają, że to jedno z najlepszych, rodzinncyh rozwiązań. Wewnątrz znajdują się aż cztery pokoje (nie wliczając salonu), dzięki czemu to budynek dla nawet pięcioosobowej rodziny.

Projekt domu Wymarzony 9
Projekt domu Wymarzony 9

6. Projekt domu Ralf G1

Ralf G1 to nowoczesne rozwiązanie z jednostanowiskowym garażem. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 88,27 m². Wszystkie pomieszczenia w projekcie zaplanowano na jednej kondgynacji. Znajdują się tam: garaż, kotłownia, łazienka, dodatkowa toaleta, pokój dzienny z jadalnią, spiżarnia, kuchnia oraz dwie przestronne sypialnie (ich powierzchnia to 10,38 m² i 17,53 m²).

Projekt domu Ralf G1 o powierzchni użytkowej 88,27 m²
Projekt domu Ralf G1 o powierzchni użytkowej 88,27 m²

7. Projekt domu Laredo

Laredo zachwyca funkcjonalnym i komfortowym metrażem 114,8 m². Posiada dwustanowiskowy garaż. Dom został zaprojektowany na planie litery T, przykrywa go wielospadowy dach. W projekcie znajdują się trzy sypialnie - każda ponad 11 m², dzięki czemu w domu może zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Obok pokoi zaplanowano łazienkę i WC, które przyśpieszą poranny proces przygotowań do szkoły i pracy.

Projekt domu Laredo
Projekt domu Laredo

8. Projekt domu Magnetyt z garażem 2-st. A

Powierzchnia użytkowa tego domu to aż 166,4 m². Znajduje się w nim dwustanowiskowy garaż. W projekcie zaplanowano też cztery sypialnie o powierzchni użytkowej 12,70 m², 13,50 m², 13,70 m² oraz 17,90 m². Salon (32,70 m²) razem z jadalnią (19,50 m²) tworzą dużą przestrzeń dzienną, idealną do spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Magnetyt z garażem 2-st. A
Magnetyt z garażem 2-st. A

9. Projekt domu Ronin

Projekt Ronin z płaskim dachem to nowoczesne i modne rozwiązanie, które wpasuje się w miejskie działki. Dwustanowiskowy garaż oraz praktyczna powierzchnia użytkowa zostaną docenione nawet przez bardziej wymagającyh inwestorów, którzy stale szukają nowoczesnych opcji dostosowanych do aktualnych trendów. Trzy wygodne sypialnie zapewnią wygodę czteroosobowej rodzinie. W jednej z nich, docelowo zaprojektowanej dla rodziców, znajduje się łazienka i garderoba.

Projekt domu Ronin
Projekt domu Ronin

10. Projekt domu Domena 130 C

Projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły. Praktyczna powierzchnia użytkowa (99,76 m²), strych oraz modna elewacja sprawiają, że to jeden z często wybieranych projektów. Strych i antresola to udogodnienia, które docenią wszyscy inwestorzy!

Na parterze znajduje się salon, kuchnia oraz spiżarnia - w części dziennej domu. W nocnej znajdziemy trzy pokoje (10,02 m², 10,02 m² oraz  12,36 m²), dwie łazienki oraz kotłownię.

Projekt domu Domena 130 C
Projekt domu Domena 130 C

11. Projekt domu Domidea 2 FN

Domidea 2 FN o powierzchni użytkowej 121,29 m². W projekcie rozdzielono strefę dzienną od nocnej. W pierwszej z nich znajdują się: salon z kominkiem, jadalnia i  kuchnia z dodatkowym wyjściem na taras. W nocnej zaplanowano trzy sypialnie (jedna z nich posiada osobną garderobę i łazienkę) oraz ogólnodostępną toaletę.

Projekt domu Domidea 2 FN
Projekt domu Domidea 2 FN

12. Projekt domu Narodziny Gwiazdy 2A

Projekt domu Narodziny Gwiazdy 2A po parterowy budynek z dwustanowiskowym garażem. To wygodny budynek dla nawet pięcioosobowej rodziny, dzięki zaplanowaniu aż czterech dużych sypialni. Ich powierzchnia to 9,00 m², 11,00 m², 12,00 m² oraz 14,00 m². Przestronna strefa dzienna zachwyca salonem z jadalnią (40,00 m²) i wyjściem na taras.

Projekt nowoczesnego domu z dwuspadowym dachem
Projekt nowoczesnego domu z dwuspadowym dachem

13. Projekt domu Atos

Projekt Atos idealnie wpisze się w miejski krajobraz. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 137,23 m². Dom wyróżnia się nie tylko nieskomplikowaną konstrukcyjnie bryłą. Prostotę zachowano również w układzie jego wnętrz. Na szczególną uwagę zasługuje dwustanowiskowy garaż oraz trzy duże sypialnie.

Projekt domu Atos
Projekt domu Atos

14. Projekt domu Sej-Pro 058 Energo

Sej-Pro 058 Energo to nowoczesny projekt domu na wąską działkę. Jej minimalna szerokość musi wynosić zaledwie 17,52 m. To rozwiązaniem dla trzy- lub nawet czteroosobowej rodziny. Na górnej kondygnacji znajduje się antresola oraz strych - wspaniałe dopełnienie strefy dziennej i nocnej na parterze.

Projekt domu Sej-Pro 058 Energo
Projekt domu Sej-Pro 058 Energo

15. Projekt domu Dom perfekcyjny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) - EC402

Dom perfekcyjny z wentylacją mechaniczną oraz rekuperacją od razu rzuca się w oczy ze względu na liczne przeszklenia i ciekawą bryłę. W projekcie znajduje się poddasze użytkowe i częściowo zadaszony taras. Na parterze projektu znajdziemy kotłownię, łazienkę, gabinet, pokój dzienny oraz kuchnię. Na poddaszu znajdują się: trzy sypialnie (w tym jedna z osobną garderobą) oraz łazienka do której dostęp mają wszyscy domownicy.

Projekt domu Dom perfekcyjny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) - EC402
Projekt domu Dom perfekcyjny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) - EC402

16. Projekt domu Odważny 1

Projekt Odważny 1 może faktycznie należeć do śmiałych rozwiązań - choć inwestorzy na pewno nie będą mieć wątpliwości ze względu na jego nowoczesną bryłę oraz liczne przeszklenia. 158 m² powierzchni użytkowej, dwustanowiskowy garaż oraz trzy wygodne sypialnie w projekcie czynią budynek rozwiązaniem ponadczasowym. Równiez kolejne pokolenia mogą być nim zainteresowane ze względu na zastosowanie ponadczasowych elementów.

Projekt domu Odważny 1
Projekt domu Odważny 1

17. Projekt domu Pelikan Slim VI

Dom o powierzchni użytkowej 94,9 m² z jednostanowiskowym garażem sprawdzi się zarówno w przypadku młodego małżeństwa, pary seniorów czy większej rodziny. Wszystkie pomieszczenia w projekcie zaplanowano na jednej kondygnacji. 

W projekcie znajdują się trzy sypialnie o powierzchni 8,00 m², 8,00 m² oraz 14,45 m². Największa z nich posiada osobną garderobę oraz wyjście na taras.

Projekt domu Pelikan Slim VI
Projekt domu Pelikan Slim VI

18. Projekt domu D293

Taki projekt jak D293 to prawdziwy skarb na każdej ulicy! 120,21 m² powierzchni użytkowej, nowoczesna elewacja, jednostanowiskowy garaż oraz liczne przeszklenia idealnie wpiszą się w podmiejski krajobraz. W budynku znajdują się trzy pokoje, przestronny pokój dzienny połączony z kuchnią oraz jadalnią, trzy łazienki, liczne schowki, garderoby, spiżarnia oraz dwie przestrzenie tarasowe.

Projekt domu D293
Projekt domu D293

19. Projekt domu Studio 54

Projekt Studio 54 to budynek w stylu nowoczesnej stodoły. Jego praktyczna powierzchnia użytkowa 98,8 m² jest praktycznym rozwiązaniem dla nawet czterosobowej rodziny. Domy w stylu stodoły coraz częściej zyskują popularność, dzięki czemu stanowią też propozycję atrakcyjną dla kolejnych pokoleń. Warte uwagi są liczne przeszklenia, które wpuszczają do środka dużo naturalnego światła.

Projekt domu Studio 54
Projekt domu Studio 54

20. Projekt domu Ka1

Nasze TOP 20 zamyka projekt Ka1 z płaskim dachem, który jest modnym, nowoczesnym rozwiązaniem. Jego oryginalna forma czerpie inspiracje z klasycznych barw i dekoracji.

Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały zaplanowane na jednej kondgynacji. W skład funkcjonalnego układu wchodzą: wiatrołap, salon z jadalnią, dwa pokoje, pomieszczenie gospodarcze, garderoba, korytarz, łazienka oraz kuchnia.

Projekt domu Ka1
Projekt domu Ka1 z płaskim dachem