Pomysły na aranżacje z nowoczesnymi lampami wiszącymi – co sprawdzi się w sypialni, a co w łazience?

Współczesne inspiracje wnętrzarskie bardzo często bazują na nietypowych elementach. Obrazy, zasłony czy lampy wiszące do łazienki? Czemu nie? Industrialne ozdoby i nowoczesne plakaty w sypialni? Pewnie! Jak się okazuje, wcale nie są to bardzo odważne posunięcia. Podpowiadamy, jak zaaranżować nowoczesną łazienkę i niebanalną sypialnię, wykorzystując wiszące lampy sufitowe.

Lampy wiszące do łazienki – jaki styl uzupełnią najlepiej?

Czasy, w których do łazienki dedykowane były jedynie plafony i halogeny bezpowrotnie minęły. I bardzo dobrze! Coraz częściej pomieszczenie to aranżuje się w taki sposób, by nadać mu bardziej salonowy charakter. Doskonałym narzędziem do wprowadzenia takiego przytulnego klimatu są wiszące lampy do łazienki. Takie modele są wodoodporne i wilgoć im niestraszna. Te z pojedynczymi punktami świetlnymi możesz wykorzystać po obu stronach lustra – zamiast kinkietów. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie szeregu wiszących lamp nad wanną lub nad umywalką – możesz w tym celu wykorzystać wiszące lampy nad stół. Wybór jest tak szeroki, że znajdziesz wariant odpowiedni do każdego stylu. We wprowadzaniu przytulnego klimatu sprzymierzeńcami będą także puszyste dywany i rośliny. Kto powiedział, że nie nie pasują do łazienki? Wręcz przeciwnie, wiele gatunków doskonale czuje się w warunkach wysokiej wilgotności.

Wymarzona sypialnia z wiszącymi lampami

Wiszące lampy to oświetlenie niebywale uniwersalne. Minimalistyczne modele składające się z dłuższego kabla i żarówki fantastycznie komponują się z wnętrzami w niemal każdym stylu. Do skandynawskiej sypialni możesz wybrać np. srebrną centralną lampę sufitową z kilkoma zwisającymi na różnych wysokościach żarówkami. Ciekawie prezentują się również nowoczesne wiszące lampy do sypialni. Będą odpowiednie do loftowego czy eklektycznego wnętrza. Kolorowe klosze mogą stworzyć ciekawy efekt i stać się centralnym punktem, wokół którego zbudowana zostanie reszta aranżacji. Możesz zawiesić po jednej wiszącej lampie po obu stronach łóżka albo wykorzystać model z jednym punktem świetlnym przy toaletce. Warianty w kształcie łezki ze szklanymi kloszami doskonale dopełnią buduar glamour, a proste, minimalistyczne lampy dające światło o ciepłej barwie mogą zawisnąć w sypialni boho. Nie ograniczaj się – daj się zainspirować i przejrzyj wiszące lampy w Salonach Agata.

Wiszące lampy – pojedyncze i wielopunktowe

Jeśli Twój wybór padł już na wiszącą lampę, pora tylko podjąć decyzję, jaki model będzie najlepszy. Jeśli szukasz oświetlenia do większego pokoju, możesz zdecydować się na kilka wiszących lamp i rozmieścić je w różnych miejscach. Często producenci oferują serie produktów, dzięki której możesz stworzyć zestaw składający się np. z modelu z jednym punktem świetlnym i większego – np. w formie listwy z kilkoma zwisającymi punktami lub wiszącej lampy sufitowej na stół. Taki komplet fantastycznie zda egzamin, jeśli masz kuchnię połączoną z salonem. Potrójne oświetlenie wiszące możesz umieścić równolegle do wezgłowia łóżka w sypialni albo nad lustrem w łazience. W przypadku szklanych lub kryształowych kloszy odbijające się światło zapewni wspaniałe efekty wizualne i stanie się atrakcyjnym uzupełnieniem np. aranżacji glamour. Pamiętaj jedynie, aby do łazienki wybierać oświetlenie łatwe w utrzymaniu w czystości, z oznaczeniem IP44 – przeznaczone do pomieszczeń o dużej wilgotności i odporne na rozbryzgi wody.